Напередодні Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, який відзначається сьогодні, 27 січня, у першому в світі музеї Голокосту “Підвал Катастрофи” на горі Сіон в Єрусалимі відбулася церемонія відкриття меморіальної дошки німецькому промисловцю Оскару Шиндлеру.
Израиль Холокост
У роки Другої світової війни Оскар Шиндлер врятував від знищення нацистами 1200 євреїв, надавши їм роботу на своїх заводах в Польщі і Чехії – країнах, які на той момент були окуповані нацистською Німеччиною.
У 1962 році в Ізраїлі йому було присвоєно звання “Праведник народів світу”. Шиндлер помер у 1974 році. На його прохання він був похований на католицькому цвинтарі на горі Сіон в Єрусалимі.
Неподалік від його могили розташований перший у світі “Музей Катастрофи”, заснований в 1949 році. Спочатку тут ховали прах євреїв, які загинули в концтаборі Оранієнбург, а також спаплюжені нацистами сувої Тори.
У церемонії відкриття пам’ятної дошки взяли участь засновник проекту “Лімуд” Хаїм Чеслер, заступник голови Конференції з єврейських матеріальних позовів до Німеччини в Ізраїлі Шломо Гур, голова “Марша живих” д-р Шмуель Розенман, рабин руху “Амошавим” Менахем Коен, голова музею “Підвал Катастрофи” рабин Іцхак Гольдштейн, генеральний директор компанії “Амігур” Юваль Френкель та інші.
У рамках церемонії відбулося читання поминальної молитви на могилі Праведника народів світу.
“Шиндлер врятував не тільки 1200 євреїв, піддаючи небезпеці своє життя, але й десятки тисяч душ, нащадків тих, що вижили. Ми повинні пам’ятати це”, – сказала Лілі Хабер, дочка врятованого Шиндлером Якова Лазара, яка виступила на церемонії.
 
Джерело: goldameir.institute
 

СПИСОК НОВОСТЕЙ :

Go to top