У Києві у приміщенні колишньої контори єврейського кладовища створять Меморіальний музей пам'яті жертв трагедії Бабиного Яру. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Києва.

260540

 

У відомстві нагадали, що в квітні поточного року за позовом прокуратури міста Києва у державну власність була витребувана сама будівля колишньої контори єврейського кладовища, розташованого на вул. Мельникова, 44.

"В даний час, розпорядженням Кабінету Міністрів України "Про затвердження плану заходів у зв'язку з 75-ю річницею трагедії Бабиного Яру" приміщення на вул. Мельникова, 44 передано Національному історико-меморіальному заповіднику "Бабин Яр" для створення Меморіального музею пам'яті жертв трагедії Бабиного Яру", - сказано в повідомленні.

"Внаслідок наполегливої роботи прокуратури міста Києва у державну власність повернуто будівлі, розташовані на вул. Мельникова, 46 у Шевченківському районі столиці, і безпосередньо пов'язані з трагічною історією Бабиного Яру", - зазначили у відомстві.

Так, в 2013 році між Київською міською радою профспілок та приватним товариством був укладений договір іпотеки на нежитлові приміщення загальною площею понад 2200 кв. м, побудованих ще в 1892 році для розміщення контори єврейського кладовища і в даний час є пам'ятником культурної спадщини місцевого значення.

Зазначається, що право власності на зазначені приміщення визнано за державою в особі Фонду державного майна України. Таким чином, Рада профспілок незаконно розпорядилася цим майном, передавши його в іпотеку, оскільки не була його законним власником.

"У зв'язку з цим прокуратура Києва звернулася до суду з позовом про визнання недійсним цього договору. Господарський суд Києва визнав обґрунтованими і законними вимоги прокуратури та задовольнив позов у повному обсязі", - підсумували в прокуратурі.

Нагадаємо, на 29 вересня поточного року заплановані жалобні заходи на території Національного історико-меморіального заповідника "Бабин Яр" за участю керівництва України і Києва, громадських організацій, у тому числі міжнародних, духовенства, дипломатичного корпусу іноземних держав. Передбачене закладення пам'ятного знаку на місці спорудження Меморіального музею пам'яті жертв трагедії Бабиного Яру.

Джерело

 

СПИСОК НОВОСТЕЙ :

Go to top