Заява Урядового уповноваженого з питань етнонаціональної політики

IMGL9122 200x200В ніч проти 14 лютого 2015 року відбувся акт вандалізму на історичному єврейському кладовищі в місті Кременчуці Полтавської області. Невідомі вандали сплюндрували охель - склеп на могилах Сари та Хаї, доньок хасидського цадика рабі Нахмана з Брацлава, до якого щороку приїжджають єврейські прочани з усіх куточків світу. Вандали підпалили склеп зсередини та розмалювали його нацистською свастикою назовні.

На жаль, це вже не перший випадок вандалізму на могилах доньок рабі Нахмана та брацлавських праведників, попередні сталися в липні 2014 року та в квітні 2013 року.

Для мене очевидно, що такі дії невідомих злочинців мають на меті довести популярність та поширеність антисемітських настроїв в українському суспільстві. Такі спроби приречені на провал, оскільки вони не відповідають дійсності.

Український народ - громадяни України всіх національностей - наразі єднається нгавколо захисту Вітчизни та оновлення своєї країни. Представники єврейської громади щоденно допомагають бійцям в зоні АТО, внутрішньо переміщеним особам, а також особисто відстоюють незалежність держави несучи службу в рядях Збройних сил України, інших воєнізованих формувань. Зокрема, чимало українських патріотів єврейського походження у складі Першого добровольчого шпиталю ім. Миколи Пирогова, наглядову раду якого я маю честь очолювати, щодня рятують життя та здоров'я віськових і цивільних поруч з найбільш гарячою точкою АТО - місті Артемівськ Донецької області.

Сьогоні ми маємо бути єдині, як ніколи - неприхована російська агресія та економічні виклики, героїзм та самопожертва тисяч синів та доньок України творять на наших очах українську політичну націю, яка грунтується на свободі, гідності та суспільному громадянстві, а не на етнічному походженні, мові спілкування чи культурних преференціях. Єдність поліетнічної, багатокультурної, мультирелігійної української політичної нації - запорука нашої перемоги у трагічних випробуваннях, що випали на долю нашого народу та нашої держави.

Безсумнівно, всі намагання очорнити Україну, розсварити представників різних етносів, що проживають в Україні, використовуючи мерзотників, для яких немає нічого святого, будуть відстежуватися та зазнаватимуть опору та покарання.Україна була, є і завжди залишатиметься спільним домом для представників усіх національностей, що вважають її своєю батьківщиною.

Генадій Друзенко, 18 лютого 2015 року.

uryad zayava. 1jpeg

 

 

СПИСОК НОВОСТЕЙ :

Go to top