24 липня 2018 року у конференц-залі Національного інформаційного агентства України «УКРІНФОРМ» у м. Києві відбувся Круглий стіл на тему : «Ромське питання в сучасній Україні».margarita7
Організатором заходу виступила Асамблея Національностей України.
У роботі Круглого столу взяли участь : народний депутат України Сергій Мельничук, Директор департаменту у справах релігій і національностей міністерства культури України – Андрій Юраш, Голова Асамблеї Національностей України – Ровшан Тагієв, президент Єврейського форуму  України – Роксана Гамарник, начальник відділу взаємодії з національними спільнотами України та закордонними українцями -Володимир Ходаківський, старійшина ромської громади України та представники ромської спільноти зі всієї України, уповноважені представники Міністерства соціальної політики України, Служби безпеки України, керівники полікультурних організацій, навколо яких згуртована більшість етнічних громадських організацій, журналісти, працівники ЗМІ, телеканали України.
margaritamargarita2
Під час роботи Круглого столу були обговорені нагальні та вкрай важливі питання, що стосуються ромів та їх становища у сучасній Україні. Було озвучено та напрацьовано робочі та дієві пропозиції, які можуть бути використані для якнайшвидшої інтеграції ромської спільноти у суспільно-політичне життя нашої держави.
margarita3margarita4
Як зазначив на круглому столі голова Асамблеї Національностей України Ровшан Тагієв, на державному рівні є необхідність запровадження посади уповноваженого з питань ромської спільноти.
Президент Єврейського форуму  України Роксана Гамарник у своєму виступі підкреслила, що євреїв і народ рома поєднують, нажаль, жахливі сторінки історії часів Великої Вітчизняної війни, а саме, винищення лише за національною ознакою. Також пані Роксана наголосила на неможливості нехтування уроками історії. Тому, зауважила вона, треба об'єднуватись заради унеможливлення приниження гідності будь-якого етносу, що мешкає у нашій рідній Україні.
margarita6margarita5
За результатами Круглого столу було підготовлено та направлено ряд пропозицій до Адміністрації Президента, Верховної Ради та Уряду України щодо практичних кроків по врегулюванню ромського питання в Україні та з метою якнайшвидшої інтеграції ромської спільноти у суспільно-політичне життя нашої держави, а саме :
1) Всі учасники нападу на ромів повинні понести суворе покарання у відповідності до закону.
2) Розробити реальні механізми протидії будь-яким формам нетерпимості до представників ромської спільноти з метою не допустити в подальшому подібні штучно створені провокації, які можуть призвести до розпалювання міжнаціонального конфлікту.
3) Адміністрації Президента, Верховній Раді, Уряду України: включити до порядку денного і взяти на контроль питання створення Робочої групи, що складається з представників влади, безпосередньо ромів, громадських діячів, експертів. Метою групи є оперативне вирішення нагальних проблемних питань ромської громади з підтримкою на усіх рівнях державної влади.
4) Внести пропозицію до Міністерства освіти України про необхідність і важливість розробки спеціальної програми, яка буде забезпечувати загальну середню освіту для всіх ромів, що мешкають у поселеннях і таборах, а в подальшому - позаконкурсну і безкоштовну освіту у вищих навчальних закладах мінімум одного представника з кожної багатодітної ромської родини, що буде безсумнівно сприяти інтеграції ромів в українське суспільство.
5) Вирішити питання реального прискорення процедури паспортизації представників ромської громади.
6) Створити державну програму з будівництва поселень та сприяння розвитку сільськогосподарської та підприємницької діяльності, що буде у свою чергу створювати умови для переселення більшої частини ромів з таборів до населених пунктів.
 
За матеріалами прес-центру Єврейського форуму України

СПИСОК НОВОСТЕЙ :

Go to top