27 травня у Києві відкрили сквер імені Димитра Пешева. 
Пешев 0
Урочисте відкриття скверу перейменованого на ім'я болгарського політика та громадського діяча Димитра Пешева, відбулось завдяки зусиллям Посольства Республіки Болгарія, підтримці Посольства Держави Ізраїль та інших прихильників, серед яких був президент Єврейського форуму України, голова Правління Єврейського фонду в Україні, президент Асоціації неурядових організацій, перший заступник голови Асамблеї національностей України, голова Громадської Ради керівників об'єднань національних громад при Міністерстві освіти і науки України, а також член Громадської ради при Міністерстві культури України, - Аркадій Монастирський. Українська столиця тепер є серед міст, які віддають шану пам'яті  болгарину Димитру Пешеву, Праведнику Світу, який врятував від депортації та смерті близько 50 000 болгарських євреїв під час Другої Світової війни.
Пешев 01
 
Пешев 02
 
Димитар Пешев Віце-спікер Парламенту Болгарії, юрист та громадський діяч у роки Другої світової війни, виступив проти расизму, комунізму та фашизму. Завдяки його самовідданій роботі було врятовано близько 50 тисяч болгарських євреїв від знищення в нацистських таборах. А під час встановлення в Болгарії комуністичної влади, Дмитро Пешев виступив з критикою уряду Георгія Димитрова, за що відбув 15 років ув'язнення.
Життя та діяльність Димитра Пешева — приклад відповідальності політиків перед суспільством.  Письменниця Габріеле Нассим присвятила Димитру Пешеву книгу «Людина, яка зупинила Гітлера» завершивши її словами: «Ніхто не наніс нацизму такої поразки як Дмитро Пешев».
За свої політичні погляди він і сам поніс жорстке покарання, але вистояв, не підкорився тоталітарній машині, за що отримав нагороду "Праведника народів світу".
Пешев 1
 
Пешев 2
 
Пешев 3
На  урочисте відкриття  приїхали прем'єр-міністри України й Болгарії  Володимир Гройсман і Бойко Борисов, мери міст Києва і Софії. Також були присутні Посол  Республіки Болгарія в Україні  Красімір  Мінчев, Посол Держави Ізраїль в Україні Еліав Білоцерковські, президент Еврейського форуму України Роксана Гамарник та інші.
Сквер названий на честь Дімітра Пешева знаходиться у Києві між вулицями Жилянська, Короленківська і Тарасівська.
 
Пресс-центр Єврейського форуму України
 
За матеріалами vechirniykiev

СПИСОК НОВОСТЕЙ :

Go to top