Єврейський форум України під керуванням Роксани Гамарник за підтримки Українського культурного фонду, Єврейського Фонду в Україні, Американського єврейського розподільчого комітету «Джойнт» та Ассамблеї національностей України  провів  XXІ Міжнародний театральний фестиваль Аркадія Монастирського «Мандруючі зірки», присвячений творчості Шолом-Алейхема і його сучасників.
1
Вперше з 1999 року Єврейський форум України проводить цей театральний фестиваль без його ідейного натхненника, Аркадія Монастирського, - людини, завдяки якій цей фестиваль народився, став на ноги та здобув популярності. Але життя цієї яскравої талановитої людини продовжується і в цьому фестивалі також.
20
Двадцять один рік тому Президент Єврейського фонду України та Єврейського форуму України Аркадій Монастирський ініціював проведення в Україні театрального фестивалю, присвяченого творчості класика єврейської літератури Шолом-Алейхема. З тих пір у фестивалі, що давно став міжнародним, брали участь понад 100 театрів із 14 країн світу, а твори великого єврейського письменника і його сучасників звучали зі сцени на 10 мовах, включаючи його рідну мову - ідиш.
Проведення ХХІ Міжнародного театрального фестивалю Аркадія Монастирського «Мандруючі зірки» стало можливим завдяки  підтримці Українського культурного фонду, Єврейського фонду в Україні, Американського єврейського розподільчого комітету «Джойнт», Асамблеї національностей України. 
Ще в 2006 році фестиваль «Мандруючі зірки» був визнаний Міністерством культури України як найвдаліший театральний проект в області культур національних меншин України. Таке визнання забезпечувало, протягом багатьох років, щорічну фінансову підтримку Міністерства і багатьох інших державних і громадських організацій.
7
Протягом чотирьох днів з 8 по 11 жовтня в Культурному центрі «Ліра», бібліотеці імені Ошера Шварцмана і Міському Будинку архітектора Національної спілки архітекторів України представили свої вистави на єврейську тему провідні професійні театри, аматорські колективи та театри-студії з різних міст нашої країни.
10
Фестивальну програму було відкрито театральним об'єднанням "Територія натхнення" ім. Йосипа Бурга  (з м.Чернівці) виставою «Декілька історій однієї ночі». Художній керівник театру - Елла Мадей - виконала одну з головних ролей у виставі.
33
 На церемонії урочистого відкриття фестивалю були оголошені привітання Першого заступника Міністра культури України Світлани Фоменко та Директора Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Діни Олегівни Попової й прозвучали вітальні слова, в яких говорилося про значний внесок театрального фестивалю Аркадія Монастирського в культурно-мистецьке життя нашої країни, були виказані переконання у тому, що сам фестиваль буде символом творчої єдності та згуртованості й сприятиме духовному й культурному зростанню українського і єврейського народів.
50
На урочистому відкритті фестивалю з промовою виступили:
Президент Єврейського форуму України - Гамарник Роксана Русланівна; начальник відділу взаємодії з національними спільнотами України та закордонними українцями Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України,-Ходаківський Володимир Дмитрович; співробітник відділу з питань національностей КМДА - Горовий Володимир Васильович; Голова Асамблеї національностей України – Ровшан Тагієв; професор, голова Київської організації товариства «Знання», член національної спілки письменників; Заслужений діяч мистецтв України–Нєволов Василь Васильович.
48
Після церемонії урочистого відкриття, 8 жовнтя 2018 року,  Київський академічний театр «КОЛЕСО» під керівництвом Народної артистки України, режисера, актриси Ірини Яківні Кліщевської продовживши офіційну фестивальну програму виставою «У Києві, на Подолі, або гдє Ві Сохнітє Бєльйо?».
Shengait
Фестиваль тривав чотири дні, вісім вистав було показано в його програмі.
9 жовтня 2018 року  Єврейський Театр "Естер" з м. Чернівці під керівництвом Шапса Авербуха представив  театральне дійство «Фарширована риба з гарніром».
Неповторний єврейський гумор, сатира на дійсність від класиків і сучасників, трохи лірики ... Саме такий своєрідний «коктейль» мініатюр за мотивами творів Шолом-Алейхема, Мар'яна Біленького, Альберта Лєвіна, уривки з оперет Рауфа Гаджиєва і Бориса Александрова прийшовся до смаку багатьом глядачам різного віку.
KMDA list podyaka 8.10.2018
Також, у другий день фестивалю театральний проект «Studio Ш-А» Анатолія Шенгайта, Павла Зубова і Марата Страковського представив на суд глядачів виставу «Останній розповідь і все тут ....» в театралізованих читаннях за творами ізраїльського письменника Етгара Керета. Робота студії «Studio Ш-А» була відзначена теплим ставленням глядачів і представників оргкомітету.
10 жовтня 2018 року вистава "Приємна несподіванка" за п'єсою Джеффа Барона «Візити до містера Гріна»  представлена театром «Актор» з Києва. Блискуче виконання головних ролей Олексієм Вертинським та Артемом  Ємцовим не залишила байдужими жодного глядача вистави. Глядацький зал був підкорений неповторною грою талановитих акторів.
MinKult list podyaka 8.10.2018
Цього ж дня у Міському Будинку архітектора показала свою високу майстерність народна вокальна театр-студія «Авів» з  міста Суми з виставою «Гетто. Театр на межі життя і смерті» за п'єсою сучасного драматурга, ізраїльського класика Єгошуа Соболя «Гетто». Яскравість, переконливість, гармонійність та незаперечна талановитість акторів залишила незабутнє враження  в усіх, без винятку, глядачів!
29
В останній день театрального фестивалю Аркадія Монастирського «Мандруючі зірки» єврейський Театр «Аідеше Мазл ім. В. Бурлаки» з м.Полтава, під керівництвом Олени Пожидаєвої показав на сцені театральну постанову «Єврейський дворик» за мотивами п'єси Олександра Каневського «Єврейський дворик»,  що має оригінальну назву «Май нейм із Маня».  Тема «єврейського дворика» визвала жвавий і непідробний інтерес усіх шанувальників фестивалю.
43
Завершився XХІ Міжнародний театральний фестиваль театральною повістю з ілюстраціями  «Надії маленький оркестрик»  за мотивами оповідання М. Юдовського «Печеня баби Фіри» у виконанні Єврейського театру «Мазл тов!» з Києва. В основі сюжету - зворушлива історія одного подільського дворика, що загубився серед величезного світу і ще більше величезному Всесвіті, де українці, росіяни, євреї завжди  мирно уживалися один з одним…
Цією виставою чудових акторів під керівництвом режисера-постановника Наталії Черкасової і завершився нинішній фестивальний марафон, проклавши доріжку до майбутнього двадцять другого театрального фестивалю Аркадія Монастирського «Мандруючи зірки».
38
У заключному слові Василь Васильович Нєволов у своїй теплій промові відзначив, що «Популярність Міжнародного театрального фестивалю «Мандруючі зірки », - зростає з кожним роком. Також перед глядачами зі словами про свої враження від фестивалю виступив представник Українського культурного фонду, - Анатолій Осадчий. Президент Єврейського форуму України і голова оргкомітету фестивалю Роксана Гамарник ще раз наголосила: «Наш фестиваль присвячений Шолом-Алейхему, його любові до людей. Справа засновника та ідейного натхненника фестивалю - Аркадія Монастирського та всі його починання продовжують жити, а популярність театрального фестивалю «Мандруючі зірки» продовжує зростати з кожним роком, - його з нетерпінням чекають як режисери і актори  театрів, так і вдячні київські глядачі та культурна громадськість столиці».
Прес-служба Єврейського форуму України

СПИСОК НОВОСТЕЙ :

Go to top