Працівники Львівського управління Служби безпеки України нададуть правову оцінку мітингу перед будівлею Львівської ОДА, учасники якого розгорнули плакати з антисемітськими гаслами – закликами усунути від влади євреїв.

 

lviv 3

 

Подібні заклики цілком можна кваліфікувати як розпалювання міжнаціональної ворожнечі, що згідно з Кримінальним кодексом України є злочином (ст. 161ККУ) та карається штрафом від 250 грн або обмеженням волі на строк до п'яти років.

Прикметно, що під час зібрання за мітингом спостерігали більше десятка міліціонерів. Однак вживати будь-яких заходів щодо учасників акції, навіть якщо вона проплачена чи відверто антисемітська, у міліції не можуть. Це компетенція СБУ. Правоохоронці не мають права затримувати людей, які виходять із плакатами та закликами провокативного змісту, а можуть лише передати повідомлення у Службу безпеки.

 

lviv 2

 

«Завдання міліції – забезпечити охорону громадського порядку, не допустити бійок, надзвичайних ситуацій. Якщо міліція бачить порушення громадського порядку, тоді вона втручається негайно. Мітинг був санкціонований. Вони перед цим подали заявку. Жодних порушень громадського порядку не було», – розповіла  речник головного управління МВС Львівщини Світлана Добровольська.

В СБУ зазначають, що постійно слідкують за різними заходами подібного характеру і вживають правових заходів реагування.

Додамо, що проплачену акцію, на яку запросили людей підозрілої зовнішності та кілька десятків дітей віком 14-16 років, організувала ГО «Активний елемент». ГО була зареєстрована у Славську на Львівщині у січні минулого року. Керівник – Олег Онаць. Очевидно, це перша публічна справа «прихильників» цієї ГО, бо жодних інших згадок про громадську діяльність організації у мережі немає.

Попри те, що журналісти «Телеканалу новин 24» зафіксували, як учасники мітингу отримують гроші за участь в акції Олег Онаць каже, що грошей нікому не платив, а плакати і транспаранти, які після акції викинули у смітник, друкували за пожертви учасників.

«Особисто я ні з якими грошима справи не мав. На плакати – це з власної кишені витягалося, і хто чим міг, тим і допомагав», – сказав Онаць.

Він також додав, що не знає підлітків, які були на акції, мовляв, їх ніхто не запрошував.

«Звідки я знаю, хто ці люди? Можливо, просто підійшли», – намагався викрутитися він, зазначивши, що учасники мітингу не є активістами громадської організації.

Хто фінансує діяльність ГО «Активний елемент» наразі не відомо. Але, судячи з кількості учасників мітингу, кожен з яких отримав приблизно ₴50 за годину, та із того, що антисемітські транспаранти були спеціально віддруковані, а не мальовані власноруч, на зібрання витратили чимало грошей.

Як повідомляв ZAXID.NET вчора, 22 липня, близько ста людей прийшли під Львівську облдержадміністрацію із антисемітськими гаслами та закликами усунути від влади євреїв.

источник: ZAXID.NET

фото: ZAXID.NET и facebook

 

СПИСОК НОВОСТЕЙ :

Go to top