Єврейські організації Києва і України провели заходи до вшанування пам’яті жертв в Бабиному Яру.
Бабин Яр 1
Близько сотні учасників заходу символічно пройшли "Дорогою смерті" та влаштували пам'ятний мітинг на території Національного заповідника "Бабин Яр" 18 вересня 2018 року.
"Я хочу в цей скорботний день висловити подяку за те, що ви пам'ятаєте про ці жахи. Мені було три роки, коли мою маму розстріляли, брат двоюрідний в концтаборі загинув, а я ледве вижив. Але ми будемо пам'ятати, будемо жити, на зло всім ворогам", - зазначив представник колишніх в'язнів гетто та концтаборів Михайло Буднік.
Бабин Яр 2
До акції також долучились головний рабин Києва та України Яків Дов Блайх та посол Ізраїлю в Україні Джоель Ліон.
Учасники акції наприкінці мітингу заслухали гімн України та гімн Ізраїлю, а також поклали квіти біля присвяченого вбивству мирного єврейського населення Києва у Бабиному Яру в роки Другої світової війни пам'ятника "Менора".
Бабин Яр 3
Захід провели напередодні єврейського свята Йом-Кіпур.
29 вересня в Україні вшановуватимуть пам’ять жертв Бабиного Яру – одного з найжахливіших символів Голокосту.
Бабин Яр 4
29-30 вересня 1941 року в окупованому нацистами Києві було проведено перший масовий розстріл нацистами цивільного населення. Загалом із 29 вересня по 11 жовтня 1941 року есесівці вбили майже все єврейське населення міста – понад 50 тисяч чоловіків, жінок, дітей.
Бабин Яр 5
Загалом за роки Другої світової війни у Бабиному Яру загинуло понад 100 тисяч осіб – євреїв, ромів, караїмів, військовополонених, учасників українського націоналістичного руху опору, пацієнтів психіатричної клініки та представників інших національних чи соціальних груп, яких окупанти вважали "зайвими".
По матеріалам Укрінформ

СПИСОК НОВОСТЕЙ :

Go to top