Єврейський форум України має надію, що в Держбюджет на 2017 рік закладуть кошти на реконструкцію будинку, в якому планується створити Музей Бабиного Яру.

imagesНа цьому наголосив президент ГО "Єврейський форум України" Аркадій Монастирський на прес-конференції в Укрінформі.

"Було вирішене питання з будинком по вулиці Мельникова, 44 - це контора колишнього єврейського кладовища, єдиного кам'яного свідка цієї трагедії. Після судових засідань, які тривали протягом року, ця будівля була передана Національному архітектурному заповіднику "Бабин Яр". Але ми не встигаємо зараз, до 75-х роковин, відновити її і відкрити хоча б тимчасову експозицію. Планується, що до кінця року будуть виділені кошти на проведення проектно-кошторисної документації щодо стану цього будинку площею понад 800 кв. м, який збудований ще у 1894 році за проектом архітектора Ніколаєва", - сказав Монастирський.

Він додав, що "Єврейський форум України" та інші єврейські організації звернулися до Кабінету Міністрів з проханням передбачити у бюджеті на 2017 рік кошти на реконструкцію цього будинку. Тож нині все залежить від народних депутатів України.

"Якщо вони нас підтримають, то є сподівання, що наступного року почнеться реконструкція цього будинку з метою відкриття там музею або експозиції на першому поверсі з матеріалів, які більше 50 років збирав Ілля Левітас, а на другому поверсі - освітнього центру", - зазначив Монастирський.

Президент ГО "Єврейський форум України" нагадав, що лише в 1976-му в Бабиному Яру з'явився перший пам'ятник, на якому було написано, що там загинули радянські люди. І тільки після 1991 року, коли відзначалося 50-річчя трагедії Бабиного Яру, з'явився перший, невеликий пам'ятник єврейської трагедії.

"Потім протягом багатьох років з'являлися нові пам'ятники, але і досі немає музею, куди можна було б прийти, дізнатися про цю історію для того, щоб ця трагедія ніколи більше не повторилася", - підкреслив Монастирський.

Він зазначив також, що на виділені державою більше 30 млн грн до 75-х роковин було облаштовано дві алеї на території заповідника - Алею праведників і Алею мучеників - і перенесено багато пам'ятників, зокрема розстріляним єврейським дітям. Вперше за 30 років провели реконструкцію біля Менори, біля старого пам'ятника радянських часів.

"Ми чули від високопосадовців, що ці роботи не завершаться 29 вересня. Ми сподіваємося, що після 75-х роковин вони не закінчаться", - наголосив президент ГО "Єврейський форум України".

 

СПИСОК НОВОСТЕЙ :

Go to top