З 28 липня по 10 серпня у Львові відбудеться серія лекцій, дискусій та бесід під спільною назвою «Єврейські дні у Ратуші: спільна спадщина та відповідальність»

lvivДослідники та практики з України, Польщі, Сполучених Штатів Америки розкажуть про історію та культуру євреїв у Львові, в Галичині, в Україні і загалом — у Східній Європі. Про це повідомляє прес-служба ЛМР. Також під час «Єврейських днів у Ратуші» презентуватимуть ініціативу створення меморіальних та освітніх просторів у історичному єврейському кварталі «Простір Синагог». Локація — ресторан «Ратуша». Вхід на всі події — вільний.

Серія освітніх подій та дискусій «Єврейські дні у Ратуші» запрошує до обговорення вибраних тем та питань, які стосуються історії та культури євреїв у Східній та Центральній Європі, а також ширше того, як ми розуміємо спадщину, історію міста та діалог у суспільстві. Розмови та лекції торкнуться питань про те, кому належить спадщина і хто несе відповідальність за її збереження? Чи є історія окремої спільноти важливою для розуміння історії цілого міста? Чому уявлення про єврейську історію в Україні часто базується на міфах та які вигадки про минуле є поширеними саме у Львові? І на завершення, що це означає для формування сучасного відкритого суспільства в Україні?

Ця серія подій, пов’язана з ініціативою «Простір Синагог: єврейська історія, спільна спадщина та відповідальність», який стартував у нашому місті 15 липня — виставкою американського фотографа Джейсона Франциско «Золота Роза». «Простір Синагог» — це ініціатива, спрямована на вшанування історії євреїв у Львові, усвідомлення трагедії Голокосту, спільного минулого та спадщини, творення нових меморіально-освітніх просторів у місті. Першим етапом втілення проекту є консервація вцілілих залишків синагоги «Золота Роза», ознакування місця Бейт Гамідрашу (навчального дому), що знаходився поруч, та створення меморіальної інсталяції «Увіковічнення». Осмислення цих місць є частиною ширшого суспільного діалогу – і з минулим, і між сучасниками.

Участь у «Єврейських днях у Ратуші», серед інших, візьмуть лектори літньої школи «Єврейська історія, багатоетнічне минуле та спільна спадщина: міський досвід у Східній Європі», яку щороку проводить Центр міської історії: Наталія Алексюн (Нью-Йорк, США), Йоанна Лісек (Вроцлав, Польща), Джейсон Франциско (Сан-Франциско, США), Давид Фішман (Нью-Йорк, США), Йоханан Петровський-Штерн (Чикаґо, США), Анна Сусак-Чеботарьова (Львів, Україна). Учасниками бесід, дискусій та презентацій будуть Віталій Портников (Київ), Йозеф Зісельс (Київ), Мирослав Маринович (Львів), Ірина Старовойт (Львів), Роман Голик (Львів), Іріс Ґляйхманн (Львів), Адель Діанова (Львів), Юрій Столяров (Львів), Лілія Онищенко (Львів), Софія Дяк (Львів).

Організатори: Центр міської історії Центрально-Східної Європи, Німецьке товариство міжнародної співпраці GIZ, управління охорони історичного середовища та управління культури Львівської міської ради, Всеукраїнський єврейський благодійний фонд «Хесед Ар’є». Проект втілюється під патронатом Почесного консульства держави Ізраїль у Львові.

Лвівська Газета

фото: сайт ВГороде

 

СПИСОК НОВОСТЕЙ :

Go to top