8 листопада на сцені Львівської опери виступить засновник та лідер групи «Машина Времени», Андрій Макаревич. Рокер презентуватиме свій новий проект під назвою «Yiddish Jazz» («Ідиш-Джаз»).

9979147acea20b56dcc5116a7926cd36Як пише «Ваша Афіша», на концерті звучатимуть єврейські шлягери першої половини ХХ століття, а також відомі пісні Макаревича різних років. Артист виконуватиме пісні на ідиш, російській та англійській мовах в супроводі джазових музикантів.

Під час роботи над проектом Андрій Макаревич, фактично вперше за роки своєї музичної кар’єри всерйоз звертається до єврейської музичної теми та до мови ідиш. Як говорить сам музикант, його надихнула музична культура євреїв у еміграції, тих, хто виїхав на початку XX ст. за океан, в США.

«Історія єврейського народу дуже трагічна, тому вона і привертає до себе більше уваги. Ну ж, дійсно, сумно, що мова, з якою пов'язана величезна частина культури цілого народу, зникає у тебе на очах. Я пам'ятаю, що бабуся моя ще говорила на ідиш, але, гадаю, через пару десятків років ця мова буде вже остаточно забута. Моя роль у підготовці цього культурологічного проекту сильно перебільшена. Я всього лише один з музикантів, які постаралися зробити цей альбом таким, яким він повинен був бути», - говорить Макаревич.

Твоє місто

 

СПИСОК НОВОСТЕЙ :

Go to top