З 11 червня по 11 липня у Музеї Шолом-Алейхема в Києві тривє проект «человеческое-и-еврейское…\— дыхание, имя ли?» — спроба співвіднесення абстрактних керамічних робіт секульптора Генадія Гутгарца і віршів Пауля Целана в оригіналі та в перекладах Марка Бєлорусця.

Paul Tselan Paul Tselan. Materialy issledovaniya vospominaniya. Tom 2. Kommenta2 липня, в рамках проекту,  у Музеї Шолом-Алейхема пройде творчій вечір «Целан в українському і російському контекстах» за участю перекладачів Тетяни Баскакової і Марка Бєлорусця, художника Геннадія Гутгарца та літературознавця Дмитра Стуса. Початок  о 17:00. Вхід вільний.

Пауль Целан (Paul Celan, Чернівці 1920 — Париж, 1970) — один із найвизначніших поетів ХХ століття. Народився в німецькомовній єврейській родині, батьки загинули в концтаборі. 1945 рік – еміграція до Бухаресту, потім у Відень і Париж. До літературної спадщини Целана належить: поезії та прозові тексти, переклади німецькою творів Александра Блока, Сергія Єсеніна, Осипа Мандельштама, Велеміра Хлєбнікова, Артюра Рембо, Анрі Мішо, Рене Шара, Джузеппе Унгаретті, Емілі Дікінсон та ін. Літературна премія міста Бремен (1958), Премія Німецької академії мови та літератури (1960) та ін.

Видатний сучасний філософ Ален Бадью згадує Пауля Целана як останнього з великих поетів, творами якого завершується «століття поетів».

Марк Бєлорусець — перекладач сучасної німецькомовної поезії та прози. Переклав твори Георга Тракля, Пауля Целана, Герти Мюллер та інших авторів. Премія Австрійської республіки за книгу «Пауль Целан. Стихотворения».

Геннадій Гутгарц — київський художник, працює в різних жанрах і техніках. Пройшов навчання в майстернях Євгена Мухоїда й Олега Зверліна. Абстрактну кераміку вперше представив на аукціоні «Золотое Сечение»  2010 року. Автор найбільшого арт-проекту, присвяченого пам'яті Небесної сотні (2014).

Серед заходів також:

25 червня — Презентація проекту Мегила, що його презентують сойфер синагоги Бродського р. Арьє Брусіловський і художник Геннадій Гутгарц. Суть проекту — створення рекордно великою кількістю дітей ілюстрацій до сувою Естер.

9 липня — Лекція «Мистецтво після Майдану», яку прочитає художник Геннадій Гутгарц.

фото: відкритий доступ

 

СПИСОК НОВОСТЕЙ :

Go to top