У неділю, 2 вересня, у Боярці відкрили реконструйований меморіал євреям, жертвам погрому 3 вересня 1919 року. 
Boyarka 1
Тоді понад 60 євреїв були вбиті кулями денікінців, бійців Збройних сил Півдня Росії, які окупували місто. Довгі роки правда про подію була викривлена - могила була помлково датована 1941-1943 роком.
«В околицях станції Боярки 3 вересня 1919 військовослужбовці ЗСЮР (Вооружённые сил Юга России) здійснили єврейські погроми та розстріляли єврейське населення Будаївки і Забір’я.  Керували цими погромами офіцери дивізії генерала Брєдова», – довів історик Андрій Ковальов.
Boyarka 2
Реконструкцію меморіала провів Почесний Консул Держави Ізраїль у Західному регіоні України Олег Вишняков. «Це страшна трагедія, яку ми з вами повинні пам'ятати. Сьогодні тут зібралися десятки людей - і євреїв, і українців. Євреї і українці - це народи, які історично міцно пов'язані. Ми завжди жили пліч-о-пліч, ділили радощі й прикрощі, радісні моменти і трагедії. Ми повинні пам'ятати і шанувати це. Історія - це основа, на якій будується майбутнє», – підкреслив він.
Boyarka 3
Також у організації заходу взяв участь Український союз єврейських студентів та молодих професіоналів. «Страшно подумати, скільки ненаписаних історій, незаспіваних пісень і непрожитих життів покояться в цій могилі. І український і єврейський народи пережили багато трагедій. У наших руках зробити все, щоб такі трагедії більше не повторювалися», - заявила президент організації Анна Вишнякова.
Десятки євреїв та українців помолилися у пам‘ять про загиблих біля меморіалу, та поклали камінці за єврейською традицією.
 

СПИСОК НОВОСТЕЙ :

Go to top