У п’ятницю, 7 серпня, у Львові відбулося представлення проектів учасників літньої школи з єврейської історії, спрямованих на включення місць єврейської спадщини до сучасного простору міста.

 

Central Lviv.preview

 

Над концепціями працювали молоді люди з України, Росії, Білорусі та Польщі. 

У рамках проектів відкрилась виставка «Умовні знаки / сліди єврейської історії на Краківському ринку».

Цей проект передбачає маркування найстарішого, сьогодні вже неіснуючого єврейського кладовища у Львові (за будівлею колишнього єврейського шпиталю, де тепер діє пологовий будинок). Інсталяція зберігає пам'ять минулого, пов'язує її із сьогоденням і водночас пропонує місце для відпочинку й медитації. Ще одне її важливе завдання – це саме маркування забутої частини історії Львова. Трикутна лавка, на якій експонуватимуть виставку, повторює умовне позначення єврейських кладовищ на довоєнних мапах. Вона пов'язує минуле – старе кладовище і людей, які тут поховані, – з людьми, які працюють і живуть на території ринку сьогодні.

Також відкрилась виставка на площі Коліївщини (єврейський квартал у середмісті) учасники літньої школи з єврейської історії відкриють виставку «Послання з минулого, урок на майбутнє». Експозицію присвячують мешканцям Львова, які пережили Голокост, – тим кільком зі сотень тисяч, чиї історії так і залишаться мовчати в міських стінах.

«Ми дивимось на катастрофу очима євреїв, які проживали у Галичині. Цей погляд із минулого спрямований у день сьогоднішній, він заново відкриває знайомі місця міського публічного простору», – зазначають учасники школи

Три історії львів’ян та біографії місць, представлених у експозиції, – це мозаїка перетину двох епох, до Голокосту та після нього. Це історія народу, розділена спільною дорогою смерті. Дорогою, яку не можна залишити в забутті і по якій неприпустимо пройти знову, – в цьому полягає урок минулого для майбутнього всіх нас. Відкриття виставки супроводжуватиметься поетичною презентацією.

Проекти реалізовано в межах літньої школи «Єврейська історія, багатоетнічне минуле та спільна спадщина: міський досвід у Східній Європі»

Куратори проектів: Андрій Лінік (Центр міської історії), Анна Сусак-Чеботарьова (Центр міської історії), Джейсон Франциско (Стенфордський університет).

Проекти втілюють за підтримки управління культури Львівської міської ради та Єврейського благодійного фонду«Хесед-Ар'є».

 

Лвівська газета

 

СПИСОК НОВОСТЕЙ :

Go to top