27 січня, до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту у Львові відбулись тематичні заходи. Керівництво міста і області, громадськість, небайдужі містяни долучились до мітингів, вшанувавши пам’ять невинно загиблих у той час.

lvov pamyatay

Вшанування розпочалося о 12.00 біля пам’ятника жертвам львівського гетто, що знаходиться на проспекті В. Чорновола. В заході взяли участь представники міської влади, громадських організацій та небайдужі львів’яни. Зокрема, були присутні в. о.начальника управління культури ЛМР Михайло Мороз, директор Департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА Христина Береговська, головний рабин Львова та Західної України  Мордехай Шломо Болд, Директор «Єврейського відродження» і Центру дослідження юдаїки Мейлах Шейхет. У покладанні квітів взяло участь також керівництво Меморіального музею «Територія Терору».

lvov

lvov 11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

lvov rebe lyudi

«Для нашого міста заходи із вшанування пам’яті про Голокост – це не просто солідарність зі світом. Це, власне, є частиною нашої історії, історії Львова. Безумовно, що наш обов’язок – пам’ятати тих людей, які постраждали не за свої дії, а лише за те, що належали до певної нації. Тому дуже важливо, щоб ми і майбутні покоління не просто пам’ятали про ті трагічні події, але робили все, аби вони більше ніколи не повторились», - зауважив Михайло Мороз.
 lvov lyudi jpglvov rebe
Згодом заходи продовжились біля пам’ятного каменя на місці колишнього Янівського концтабору.
Lvov namogilylvov tablitsa
lvov lyudi jpglvov lyudi mnogo
В Національному музеї-меморіалі «Тюрма на Лонцького» було проведено показ документальних фільмів про історію виникнення таборів смерті, де в 40-их роках XX століття у насильницький спосіб обірвалося життя мільйонів європейців.
Також відбувся круглий стіл з актуальних питань життя єврейської громади в Україні за участю львівських істориків, громадських діячів, представників міської влади та єврейських організацій Львова.
Програму заходів продовжила вистава «Напередодні темряви» (за творами Бертольда Брехта), яку показали у приміщенні Всеукраїнського єврейського благодійного фонду «Хесед-Ар’є» за адресою вул. Котляревського, 30. 
Завершились пам’ятні заходи у Львівській обласній філармонії (вул. Чайковського, 7), де  відбувся концерт-реквієм за жертвами Голокосту.
 
 

СПИСОК НОВОСТЕЙ :

Go to top