Вшанування жертв Голокосту у Львові, 27 січня 2019 року
Lviv 1
У Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту у Львові десятки людей зібрались на віче біля пам’ятника жертвам львівського гетто і на місці Янівського концтабору, де загинули тисячі євреїв.
До пам’ятних місць люди поклали квіти і запалили лампадки.
Lviv 3
Представник Центру дослідження юдаїки Мейлах Шейхет наголосив: «Голокост деморалізував світ, дискваліфікуючи всі стандарти моралі, подаровані світу всемогутнім творцем. Якби не німецький нацизм,то Голокост би не стався».
А львів’янка Ельжбета Ліхтман, рідні якої пережили Голокост, розповіла: «Моя мама з 1941-го по вересень 1942 року була Львові, в гетто, потім виїхала у Польщу. Мама моя вижила. Через ту браму гетто перейти, це означало, що хтось вже не повернеться. Кожен день – це був жах. Вона мені весь час про це розповідала, з дитинства, приходили люди і плакали завжди. Я вдячна всім людям, які сюди приходять».
Lviv 2
Ельжбета Ліхтман під час вшанування жертв Голокосту у Львові, 27 січня 2019 року
Львівське гетто існувало у Львові від листопада 1941-го до червня 1943 року в районі Замарстинова і Клепарова. Німецька окупаційна адміністрація утримувала там постійно близько 140 тисяч євреїв. У 1942 році німці почали готуватись до ліквідації гетто. Євреїв вивозили у табір смерті Белжець, що був на території Польщі, в Янівський концтабір або ж розстрілювали просто на території гетто.
Янівський концтабір був табором примусової праці для єврейських робітників. Його нацисти створили у жовтні 1941 року. За даними дослідників, у гетто і в Янівському концтаборі загинули понад 250 тисяч людей.
2005 року Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію, що проголосила 27 січня Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту. Україна долучилася до відзначення цього дня у 2012 році.
За матеріалами radiosvoboda.org

СПИСОК НОВОСТЕЙ :

Go to top