У Міському музеї «Духовні скарби України» відкриється 01 квітня 2015 року виставка Ольги Рапай-Маркіш.

gracii1 resizedФарфор став яскравою сторінкою не лише біографії майстра, а й історії вітчизняної малої фарфорової пластики другої половини ХХ ст. Її скульптуру масово тиражували Київський експериментальний кераміко-художній завод (КЕКХЗ), Полонський завод художньої кераміки (ПЗХК), Городницький (ГФЗ) та Коростенський (КФЗ) фарфорові заводи.  Сьогодні твори Ольги Рапай в фарфорі користуються особливим попитом серед колекціонерів. Однак відтоді як художниця полишила роботу на заводі в 1967 році, вони не експонувалися в повному обсязі. За цей час кияни могли бачити окремі фарфорові твори художниці лише на її першій персональній виставці в 1967 році та двох ювілейних виставках КЕКХЗ в 2004 та 2014 рр.

На виставці представлено близько 80 скульптур Ольги Рапай в фарфорі та кераміці з приватних та музейних збірок. Це фарфорові образи відомих оперних співачок Лариси Руденко та Белли Руденко, портрети в сценічному амплуа артисту цирку Олега Попова, актора Чарлі Чапліна та міма Марселя Марсо, виконані в кераміці щирі комедіанти та міми. Головними героїнями фарфору Рапай є переважно жінки – модниці, пляжниці, дбайливі матусі, спортсменки, українки в різноманітному національному вбранні. Їх грація, жіночність та вишуканість є одним з лейтмотивів виставки. Декоративний дар Ольги Рапай як живописця відображений у розписаних художницею фарфорових тарелях, блюдах та пластах.

«Фарфоровий період» творчості Ольги Рапай практично не відображений у спеціальній мистецтвознавчій літературі. У березні цього року на вшанування пам'яті майстра виходить у світ анотований каталог творів Ольги Рапай в фарфорі, де проаналізовано даний етап творчості майстра та зібрано інформацію практично по всім її фарфоровим скульптурам.

Куратори виставки Олена Корусь, Тетяна Калита

источник: ПростирюМузей

СПИСОК НОВОСТЕЙ :

Go to top